מאמרים אודות אינטגרציית קול בתנועה

כשאני שרה, אני יודעת

היה זמן שהצלילים התחילו להגיע אלי. זרמו דרכי קולות מוסיקליים,  שירה אינטואיטיבית. זו הייתה חוויה מאוד עוצמתית, תחושה שהצלילים מעבירים לי אינפורמציה. לא  מנטלית, לא

להמשך קריאה »

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

להמשך קריאה »

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

להמשך קריאה »
קורסים שנתיים

קול בתנועה – השפה העתיקה של הנפש / סמדר אימור

אימפולסים מילוליים מאת סמדר אימור:
“תחושת הזרימה האין סופית של נביעת הצליל מתוך הגוף ההופך לכלי נוגינה נותנת משהו מתחושת הנצח, תחושת העונג שבהיות כלי דרכו מתגשמים צלילים שונים ומשונים מספיקה לעצמה, מספקת עצמה”
"העבודה הקולית והתנועתית היא אימון פיזי-אנרגטי. מתקיים תהליך עמוק של ריפוי – ריכוך, הרפיה, שחרור ונשימה מלאה… "

להמשך קריאה »

אינטגרציית קול בתנועה – השתקפויות של חוכמת הטאו בעבודה.

חוכמה פשוטה היא לאפשר לדברים לנהל את עצמם, לאפשר למערכות הגוף והנפש לדאוג לאיזונן ובריאותן. לכאורה, כל שנדרש הוא מרחב שבו יתאפשר ביטוי לתכניים הפנימיים. הכוונה כאן לתכנים נפשיים-פיזיים הנמצאים בעמקי התת-מודע או ברבדים עליונים, ומחכים לאפשרות ביטוי בשפתם שלהם – זוהי שפה של סמלים, מקצבים וקצבים, שפה של מוסיקה, של דימויים ויזואליים, תנועתיים, אקוסטיים.

הגוף –נפש יודע לרפא את עצמו, והתרגול שנדרש מאיתנו הוא בעיקר להתמסר ולהאמין בטבע הדברים לחולל שינוי ולהיות בזרימת השינוי המתמדת, זו המזרימה אנרגית חיים ושמחה המתחדשת בכל רגע ורגע.

לכאורה פשוט, אבל בעצם תרגול של חיים שלמים[..]

להמשך קריאה »
חדש אצלנו

אירועים קרובים ומסלולי לימוד

צרו איתנו קשר

צרו קשר

לקבלת עדכונים על פעילויות חדשות ולמידע נוסף: 

אנחנו ברשת

סינפסה בפייסבוק