רות רבינס

רות רבינסמורה בכירה ל"אינטגרציית קול בתנועה" מזה 12 שנה, מנחת קבוצות ותהליכים אישיים. בעבודתה הפרטנית, משלבת את עבודתה רבת השנים עם אינטגרציית קול בתנועה לצד כלים והבנות מעולם הפסיכותרפיה, ובמיוחד פסיכותרפיה גופנית מבוסבת מיינדפולנס (הקומי).

הכשרה מקצועית

רות החלה את דרכה המקצועית כאשר פגשה לראשונה את סמדר אימור במרכז סינפסה.

בשנים 2008-2004 –  למדה ותרגלה את דרך העבודה של "אינטגרציית קול בתנועה" בתוכניות לימוד המשלבות פרפורמנס ואימפרוביזציה בקול ובתנועה ככלים לריפוי יצירתי והבעה אמנותית, במרכז סינפסה, קריית ענבים.

בין השנים 2004-2010, במקביל ללימודיה ועבודתה בסינפסה, המשיכה והעמיקה בלימוד והכרות עם קשת רחבה של גישות ושיטות המשלבות עבודת גוף, מיינדפולנס, קול, תנועה, ואימפרוביזציה אצל מגוון רחב של מורים מהארץ ומחו"ל.

במיוחד הושפעה מלימודיה אצל הרקדן ומאסטר האימפרוביזציה ג'וליאן המילטון. בתחום התנועה, התמקדה בלימודי מחול בוטו (2006-2008, מיה דונסקי), וקונטקט-אימפרוביזציה (2008-2009 בהנחיית דניה אלרז). בתחום העבודה הקולית, העמיקה בלימודי שירה הודית (2009-2010, שיעורים פרטיים בהנחיית נורית עופר).

מאז 2010, רות מתפתחת בכיוון הטיפולי, בגישות המאפשרות העמקה והרחבה של העבודה בקול ובתנועה כמרחב לתהליכי ריפוי וטרנספורמציה עמוקה. השפעות עיקריות הינן התמקדות (Focusing) והאקומי (פסיכותרפיה מבוססת-קשב וממוקדת-גוף).

רקע בהנחיה קבוצתית

בשנת 2006 רות החלה להנחות סדנאות וקורסים באינטגרציית קול בתנועה. רות החלה ללמד "אינטגרציית קול בתנועה" בבית-הספר "מנוע חיפוש" – בי"ס להכשרת שחקנים יוצרים של איציק ג'ולי ויסמין גודר, לימדה במסגרת התוכנית לתנועה, קונטקט ואימפרוביזציה של דניה אלרז, והנחתה סדנאות העשרה לשחקנים וקבוצות תיאטרון, לאנשי תנועה ולקהל הרחב.

מאז 2007 רות מלמדת במרכז סינפסה, קריית ענבים, במסגרת תכנית ההכשרה למנחים בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה".

מאז 2011 רות מלמדת במרכז שילוב, קריית טבעון, במסגרת התכנית "אוטוביוגרפיה ווקאלית והגוף המוסיקלי".

מאמרים מאת רותי רבינס:

פרפורמנס

  • עם אנסמבל הבוטו "מניפה" של מיה דונסקי ("כשהחדר נהפך למים" – 2008, תיאטרון ענבל).  לצפייה בסרטון ביו-טיוב:
  • https://www.youtube.com/watch?v=0ZTrN3JXiFg – כשהחדר נהפך למים – חלק ראשון
  •  https://www.youtube.com/watch?v=pX22yDAsPiE  – כשהחדר נהפך למים – חלק שני
  • עם קבוצת "אימפולס" – קולקטיב אמני אימפרוביזציה בקול, תנועה ומילה. מופעים במסגרת פרויקט "בית בנמל" ופרויקט "נעים" של עמותת הכוריאוגרפים.  לצפייה בסרטון ביו-טיוב: https://www.youtube.com/watch?v=MeowsX0zr4U
  • הופיעה והנחתה את העבודה הקולית בפרוייקט "סתורים", מופע לקהל מכוסה עיניים בבימוי דניה אלרז (2005-2007).
  • בשנת 2009 הפיקה את פסטיבל "אימפולס" – הפסטיבל הישראלי לאימפרוביזציה בקול תנועה.
חדש אצלנו

אירועים קרובים ומסלולי לימוד

צרו איתנו קשר

צרו קשר

לקבלת עדכונים על פעילויות חדשות ולמידע נוסף: 

אנחנו ברשת

סינפסה בפייסבוק

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד