אוטוביוגרפיה קולית במרחב הטרנספורמטיבי

סדנאות קצרות של  "אוטוביוגרפיה קולית במרחב הטרנספורמטיבי" תתקיימנה במרכז שילוב בטבעון ובמקביל גם בסינפסה. בכל סדנה נזמין אל המרחב הטרנספורמטיבי נושא אחר, ובכלים האהובים עלינו, קול ותנועה, נאפשר מפגש ושיח חי. הסדנאות הן מבוא לתוכניות ההכשרה הדו שנתיות ב "אינטגרציית קול בתנועה" המתקיימת במרכז שילוב בטבעון ובמרכז סינפסה בקרית ענבים.

קהל היעד:
בעלי רצון וענין להכיר את התחום ולעשות בו שימוש על פי הכשרתם המקצועית. פתוח לכל מי שיש בו פתיחות, נכונות ואומץ לעבודת גוף וקול עם עצמו ועם אחרים. אין צורך בניסיון או ידע קודם.
מתעניינים חדשים בנושא קול בתנועה המבקשים להתנסות בדרך הריפוי של אינטגרציית קול בתנועה (מטפלים בהבעה, בוגרי תכוניות פסיכותרפיה)
לומדים ותיקים המבקשים להעשיר ולהמשיך וללמוד בדרך זו
סטודנטים הלומדים בתוכניות טיפול  בשילוב אומניות.

4 (1)

 

אוטוביוגרפיה קולית במרחב הטרנספורמטיבי

בנושא דמויות של אור וצל

בהנחיית הגב' רות רבינס

אנחנו לא אחד. אנחנו מורכבים מהרבה דמויות פנימיות חלקן דוברות דרכנו באופן ברור, בחלקן אנחנו לא רוצים להכיר. חלקן אהובות ומקובלות עלינו ועל סביבתנו ואחרות מוסתרות בצל, אך פועלות מתוכנו בדרכים מניפולטיביות ובאמצעות  השלכות.

בסדנה נלמד להכיר את מגוון הדמויות המבקשות קול וביטוי. לצורך התבוננות, נבנה מפה פנימית המארגנת את הדמויות והיחסים ביניהם ונתבונן כיצד אלו משפיעים על מערכות היחסים שלנו. כיצד מתרחשת אינטגרציה לכיוון עצמי אחד היכול להקשיב ולהכיל את דמויות האור והצל.
העבודה מנהלת דיאלוג עם מחקריו של ק.ג. יונג על הארכיטיפים.
חשוב לציין כי איננה קשורה למשחק. (acting)

הסדנה תתקיים במרכז שילוב
תאריכים: 9-10 ביולי (חמשוש) 16 ש"א
שעות :   חמישי : 9.30-15.30
שישי :  9.00-15.00

להרשמה במרכז שילוב, קריית טבעון: 050-8529239   050-8529455

חדש אצלנו

אירועים קרובים ומסלולי לימוד

צרו איתנו קשר

צרו קשר

לקבלת עדכונים על פעילויות חדשות ולמידע נוסף: 

אנחנו ברשת

סינפסה בפייסבוק

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד