"לרקוד תחושה מורגשת" – סדנת התמקדות ותנועה בליווי מוסיקה חיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

dance_focusing focusing_dance

סדנה המשלבת תהליכי התמקדות (פוקוסינג) ותנועה.

בתהליך התמקדות המודעות נמצאת במקום עמוק יותר מזה שאנו מתפקדים בו ביום-יום, ויצרת מגע עם "תחושה מורגשת" (felt sense), מצב המאפשר למידע חדש ואותנטי לעלות להכרה. התובנות החדשות מגיעות עם שינוי בתחושה, שכרוכה בידיעה פנימית כוללת ובחוויה ממשית. בתהליך ההתמקדות ניתן לעבוד עם נושאים שונים, תחושות מגוונות, חלקים שונים בתוכנו, לגלות ולהתחבר למשאבים ולכוחות שבנו.

הסדנה משלבת הנחיה שנותנת כלים וכיוון להקשבה פנימה על בסיס גישת ההתמקדות, יחד עם הזמנה לביטוי בתנועה של התהליך באופן אישי , בזוגות ובקבוצה.

בסדנה נכיר ונחווה את גישת ההתמקדות דרך הגוף , נכיר את מרכיביה השונים ואת הביטוי שלה דרך מילה, תנועה וקול, ואת הגישה לנוכחות מלאה בחיינו.

את חלקה השני של הסדנה (3 ש') ילווה המוזיקאי והיוצר שי דיין במוזיקה מקורית שנוצרת בזמן אמת ממגוון כלים וקול.

על המנחה: איריס גלבוע, מנחה מוסמכת להתמקדות מטעם המכון הבינ"ל להתמקדות בניו יורק, עוסקת בתנועה, גוף ונפש מזה 18 שנים. מטפלת גוף-נפש, מלמדת התמקדות דרך הגוף, יוצרת ומנחה סדנאות התמקדות ותנועה.

אתר: www.focusingmove.co.il

חדש אצלנו

אירועים קרובים ומסלולי לימוד

צרו איתנו קשר

צרו קשר

לקבלת עדכונים על פעילויות חדשות ולמידע נוסף:

אנחנו ברשת

סינפסה בפייסבוק

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד