פה בורא עולמות

סמסטר ב': ת. פתיחה – 17 פברואר, ת. סיום16 ביוני
14 מפגשים סה"כ

מפגש לעומק עם עבודתה הייחודית של ויקטוריה חנה שיהווה מסע לעומקו של הקול האנושי – מכלי ראשוני בסיסי לביטוי ועד ליצירה אומנותית.

1. משקט לקול – מה קורה במעבר המופלא בו בוקע קול לחלל  "יצר מתוהו ממש, עשה אינו-ישנו, חצב אבנים גדולות מאוויר שאינו נתפס" (ספר יצירה).

2. פה, גוף וקול בחלל– הגוף ככלי נגינה והחלל ככלי תהודה.

3. פיסול בקול – איך אפשר לראות את הקול ? הפה ככלי מצייר ומפסל בחלל.

4. אותיות ותנועות- חקר העיצורים והתנועות תוך עבודה עם טקסטים עבריים עתיקים.

5.קומפוזיציה ואלתור- מעבר בין צלילים בורא לחן- איך נבראות להן מנגינות ? איך מחכים ליצירה ? הקשר בין מרחבי החופש של השעשוע והאלתור לבין למקום המודע, המכוון של המלחין שכותב, מתקן ועורך את היצירה.

6. טקסים עתיקים- עבודה קולית מתוך השראה מהעולם המיסטי של טקסים וריטואלים – תפיסת הקול כמשפיע ומשנה בטבע.

אודות ויקטוריה חנה: 

אמנית קול בינלאומית מופיעה ויוצרת ברחבי העולם- בין השאר שיתפה פעולה עם בובי מקפרין אליזבת סוואדוס רות קנר(בקיטשן -ניו יורק) פרץ ומארק אליהו, בלקן ביט בוקס, אבי בללי, דודי מעיין מיכאל וולפה, גוגול בורדלו מריאנה סדובסקה ועוד.
שרה בפסטיבלים חשובים למוסיקה ואומנות. הוזמנה להופיע בפני הדלאי למה בפסטיבל למוסיקה מקודשת בניו דלהי, הוזמנה להופיע בפני פיטר ברוק ועוד רבים.
מזה שנים עוסקת בחקר הקול והשפה ככלי בורא דרך תרבויות עתיקות ובעיקר דרך כתבים עבריים עתיקים .

 

 

 

חדש אצלנו

אירועים קרובים ומסלולי לימוד

צרו איתנו קשר

צרו קשר

לקבלת עדכונים על פעילויות חדשות ולמידע נוסף: 

אנחנו ברשת

סינפסה בפייסבוק

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד