עוצמה, תשוקה, פראות, נוכחות: ריקודיים צועניים עם רנה מילגרם מצ'כיה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סדנת ריקודים צועניים עם רנה מילגרום מצ'כיה - rena milgrom

הרקדנית רנה מילגרם המדהימה, מצ'כיה,  חוזרת אלינו להנחות סדנת ריקודיים צועניים.

כולנו חולמים לחשוף קצת מהצועניות שלנו … את הכאב והשמחה המבטאים עצמם באמצעות התשוקה הסוערת לריקוד, את צבעוניות הנפש,את הנשמה החופשית, הפראית,המוסיקה…..רנה מילגרם רקדנית המסתובבת בעולם וחוקרת ריקודים צועניים מזה שנים רבות מגיעה לישראל, ללמד אותנו להתחבר לאנרגיה הצוענית שלנו….

רנה מילגרם בסטודיו

בסדנה נלמד ריקודים צועניים מתרבויות שונות, את אופיים השונה והקשרם לגוף-נפש . נלמד ריקודים מרג'יסטאן,-הודו, מטורקיה, ממזרח אירופה וטעמים של ריקוד הפלמנקו מספרד. דרך שימוש בשיטת לאבאן נוכל להשוות את ההקשרים הגופניים , הרגשות והאופי השונה המיוצגים בכל סגנון, כל סגנון מאוד שונה ממשנהו ויחד עם זאת המשותף לכולם הוא הנשמה הצוענית, הסוערת, כואבת, מלאת עוצמה ותשוקה לחיים, כמובן שהסדנה תלווה במוסיקה צוענית מהאזורים השונים. לא להחמיץ !!!!

רנה מילגרם, למדה באוניברסיטת Laban/Bartenieff בניו יורק. הריקוד שלה מושפע מהתרבות המזרחית ותפיסות מעולם המחול המודרני. ב – 10 השנים האחרונות מביאה רנה מהנסיון שלה בריקוד הצועני  עם השפעות המחול הפרסי. במסעותיה אחר מקורות הריקוד, הגיעה רנה לרז'יסטן כדי להתוודע לריקוד הקאלבליה, לאוזביקיסטאן להכיר את המחול הקלאסי, לאיראן כדי לחקור את מסורת ריקוד הסופי, לתורכיה, רוסיה, הונגריה ויוון כדי לחקור ולחוות את הריקוד הצועני, והגיעה עד מרוקו וספרד כדי להבין את הקו המקשר והשוני בין הריקוד שלהם לריקוד הצועני.

מאז 2002, רנה מנהלת סדנת מחול בפראג, שם היא מלמדת אימפרוביזציה המבוססת על ריקוד עם יסודות שיטת לבאן-ברטנייף בשילוב עם הריקוד הצועני. רנה היא גם תרפיסטית בתנועה.

מחיר 880 ש'ח (10% הנחה בהרשמה מוקדמת עד ה-30 ליוני)

**  יש אפשרות לישון בסטודיו

About Rena Milgrom:

Studied Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies in NewYork. Her dance carrier was always inspired by studying dances of East cultures as well as contemporary approaches. During the last 10 years she made research of the Romany Trial and Persian dances. She went to Rajasthan to explore the Kalbelyia dance, to Uzbekistan for their classical dances, to Iran to explore the Sufi traditions, to Turkey , Russia,Hungary and Balkan for their gypsy dances, and to Morroco and Spain to link the common characteristics as well as differences.

Since 2002 she is running her own dance space in Prague – DanceLAB, where she teaches Laban based improvisations and Gypsy dances. Currently she is studying Dance-Movement Therapy programm and also working as a Dance Therapist in a daily sanatorium Ondrejov in Prague.

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד