אינטנסיב חודשי: "אוטוביוגרפיה ווקאלית – הגוף המוסיקלי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקורס מאפשר למטפלים ואנשי מקצוע לעבור תהליך אישי באמצעות שיטת 'אינטגרציית קול בתנועה' וכן מקנה כלים המעשירים את עבודתם המקצועית.

בקורס נשים דגש על תיעול תהליכים פנימיים  למבנה יצירתי-אמנותי כחלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי.

לאור פניות הולכות וגוברות של מטפלים אלינו, וההכרה בכך כי המטפלים אינם יכולים בדרך כלל להתפנות לשנת לימודים מלאה, החלטנו לפתוח קורס מיוחד בפורמט של מפגשי אינטנסיב – יום לימודים ארוך אחת לחודש, ביום חמישי הרביעי לכל חודש.

ברוב המסגרות המלמדות שיטות טיפול כיום, גם אלו המתמקדות בטיפול דרך הגוף, לא מכירים בערך העצום שיש לעבודה עם הקול. ההיכרות עם הכלי המופלא הזה היא מצומצמת אם בכלל. החיבור לקול הוא חיבור לפנימיות העמוקה, הראשונית והבסיסית ביותר. בתרבות המערבית נשכח תפקידו של הקול ככלי מרפא וטרנספורמטיבי ראשון במעלה, ועל ידי כך הודחקו גם חלקים רבים מהאישיות השלמה אשר יכולים לקבל ביטוי רק דרך הקול והשירה. במקרים בים, המטפלים עצמם חוששים מהביטוי הקולי שלהם ולכן אינם יודעים כיצד לאפשר למטופל להשתמש בקולו.

מתכונת הקורס:

הקורס יתקיים אחד לחודש – ביום חמישי הרביעי בכל חודש, בין השעות 9:30 -15:30.
סה"כ 9 מפגשים ללא חופשת סמסטר

כל מפגש בנוי משעור קול בתנועה "יסודות" ,שעור העוסק בבסיס העבודה בקול בתנועה, ולאחר מכן נתמקד בכל פעם בנושא אחר מתוך העבודה (עבודה עם דימויי גוף וקול, הדהודים ושיקופים, פרטנרינג , דמויות פנימיות , יצירה קבוצתית בתוך מעגל אילתור, התהוות היצירה הקבוצתית, דיאלוג פנים-חוץ , ציור קולי וכ'ו ).

חשוב לציין כי מהיות הקבוצה גוף אורגני בעל חיים ונוכחות דינמית יהיה  מהלך העבודה והנושאים הספציפיים שנעבוד איתם קשור גם  לצרכי הקבוצה ונטיות לב המשתתפים, עם זאת המטרה והכוונה ברורות והמפגשים הם בדגש על פתיחת ערוצי האנרגיה היצירתית ותהליך הביטוי האישי היצירתי כתהליך ריפוי.

תאריכי המפגשים : בשבוע הרביעי של החודש למעט יוצאים מהכלל הקשורים לחגים.

25/10 , 22/11 , 27/12 , 24/1/2013 , 28/2 , 21/3 , 25/4 , 23/5, 27/6

*  קורס זה אינו קורס להכשרת מנחים בשיטת קול בתנועהאינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד