מדיטציה בקול ובתנועה, מסע דרך שבעת המרכזיים האנרגטיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מדיטציה קולית - מסע דרך שבעת המרכזים האנרגטיים

חברים יקרים

ברצוני להזמינכם להשתתף במפגש של צ'אקרת הכתר,

ולהודות לכל מי שהשתתף איתנו במסע לאורך הצ'אקרות ולכל מי שעוד ישתתף, בעתיד.

 

מפגש אחרון:

ב 17/2- צ'אקרת הכתר

מספר המשתתפים מוגבל.

 

.♥.♥.♥

כמה מילים על צ'אקרת הכתר כפי שהן מובאות בספר  "צ'אקרות"/ ברברה וייט עם רותי פישמן

צ'אקרת הכתר מאחדת את האנרגיות של  כל המרכזים  האנרגטיים הנמוכים יותר.

היא מחברת בין הגוף הפיזי למערכת האנרגטית הקוסמית ומהווה מרכז אלקטרו מגנטי המספק אנרגיה למרכזים הנמוכים ממנו.

זוהי נקודת ההתחלה של התבטאות כל האנרגיות של שאר הצ'אקרות.

הצ'אקרה ממונה על החיבור למודעות עליונה, על היכולת לקבל תובנות אלוהיות וקוסמיות ועל היכולת להתחבר אל המידע האלוהי ואל האור והאהבה האוניברסלית.

כל רגש, כל אנרגיה, כל מחשבה- נעים  על קו אנכי, כאשר על הקו מצויה ההשלמה של אותה אנרגיה ( כלומר, הקו הוא ציר שבשני קצותיו יש "מצבורי" אנרגיה משלימים). על אותו קו, מצויים פחד ואהבה, עצב ושימחה, כעס וקבלה עצמית, וכך הלאה. אנחנו יכולים לבחור לעמוד בצידו האחד של ה"קו", המהווה פחד, או בצידו השני של הקו, שהוא אהבה. בצורה זו, אנו מסוגלים בקלות, רק מתוך מודעות, להפוך חושך לאור, פחד לאהבה, כעס לקבלה עצמית, מתח להבנה. מתוך צ'אקרת הכתר אנו מתחילים את המסע אל החיים הללו, המהווים, לכאורה, פירוד מן האלוהי, ומתוכה אנו חווים את האחדות עם האלוהי שהוא אנחנו. שדה האנרגיה האישי שלנו, הופך לאחד עם אנרגיות היקום.

חסימות, למעשה, אינן מצויות בצ'אקרת הכתר. היא יכולה להיות פתוחה יותר או פחות, ומפותחת יותר או פחות.

עם היפתחות הצ'אקרה, חווה האדם יותר ויותר רגעים בהם ההבדל בין קיום חיצוני לקיום פנימי מיטשטש ונעלם. הוא חווה רגעים רבים יותר של פשוט "להיות", במצב של קבלה, מצב שאינו מערב בתוכו צרכים, מחשבות, חששות וכדומה.  המודע הינו רגוע לחלוטין, והאדם חווה את עצמו כחלק מהמהות הטהורה הכוללת את כל הקיים.

האדם מתרגם את כוונת הבורא אל מעשה, דיבור ומחשבה, ונותן לה התגשמות בעולם הפיזי. דרכו האישית היא אותה דרך בה בחר כנשמה. האדם מבין ויודע, כי כעת כל שאלה שעולה אינה עוד קונפליקט. כל שיש לעשות הוא לשאול. הוא מסוגל לקבל את התשובות מהיקום, דרך נשמתו המהווה חלק ממנו. הוא אינו חש צורך "לעשות", אלא עושה; הוא אינו חש מבוכה או אי נוחות; הוא מקבל את עצמו בשלמות, ויודע לראות בכל דבר בקיום סימן בעל משמעות.

 

 

 

.♥.♥.♥

מפגשי המדיטציה מוקדשים לעבודה עם שבעת המרכזיים האנרגטיים של האדם, על מנת לאפשר שינויים בדפוסי חיים בתחומים שונים של הקיום ולהטיב את התנהלות חיי היום יום, לאפשר יכולת אינטגרציה של שינויים המתרחשים תדיר ולבנות כלים מתאימים למימוש הפוטנציאליים הגבוהים האפשריים לכל אדם.

דרך שימוש בקול ותנועתו נלמד דרכי איזון, טעינה ופריקה אנרגטיים, נלמד להשתמש בדימויים כשערים לשינוי תודעתי ולפתיחת ערוצי אנרגיה חסומים.

בכל מפגש נעבוד עם מרכז אחד, נבין את הקשריו בחיינו, את הקשריו לאיברים השונים, לבלוטות האנדוקרינולוגיות, לצבעים, לצלילים, לשירה, לאיכויות רגשיות ולחיי המעשה.

כעבודת בית נקבל תרגול איתו נעבוד במשך החודש עד למפגש הבא, כך נוכל להתבונן ובשינוי ההתנהלות בחיינו באופן מעשי ביותר.

המפגשים כוללים עבודה קולית-תנועתית, כתיבה וציור.

 

 

 

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד