סדנת פורים במדבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מי שם בפנים?

סדנת פורים במדבר

25-27 מרץ 2021

בהנחיית סמדר אימור ויואב אפטוביצר

*תנועה קול וכתיבה * טקסים ופרפורמנס * לימוד, התבוננות ושיחה.

*תחפושות (הרבה), מסיבה, שירה וריקוד.

חג הפורים הוא כמו שער בזמן שאפשר לעבור דרכו למימדים אחרים. זוהי  הזדמנות נפלאה למפגש עם הדמויות הפנימיות שלנו. הזדמנות להוריד מסכות, לשים מסכות, להעז להיות דמויות הצל שלנו, להשתחרר מהזהות המוכרת, לשהות במצבי "עד לא ידע", מצב בו כל הידוע נעלם והקלפים נטרפים מחדש. שם, במקום הכאוטי לכאורה, כשאנחנו מצויידים בצחוק ושמחה, אולי אפשרי להתקרב ולהתחבר למהות שמעבר לתיאטרון הדמויות הפנימיות המנהלות את חיינו….

כי באמת, מהו הקול שלנו? מי אנחנו באמת? ומי שם בפנים?

בואו איתנו לסדנה בת 3 ימים בישוב המופלא נאות סמדר!

לכל אורך ההסטוריה סימל המדבר את האפשרות ליציאה מן העולם ההרגלי המוכר, ומציאת עצמנו כפי שאנו במהותנו. בסדנה נפגש במרחב המיוחד של נאות סמדר, נווה מדבר יוצא דופן ומיוחד.

ננוע בין מרחבים שונים ונשתמש בכלים שונים להכרות מחודשת, בלתי שיפוטית, עם כל חלקי הנפש: תנועה קול וכתיבה.  טקסים ופרפורמנס. לימוד, התבוננות ושיחה. תחפושות (הרבה), מסיבה, שירה וריקוד.

מרחב פנימי

במרחב הפנימי נאפשר קשר עם כל רגש ותחושה המבקשות הכרה וביטוי, נחקור את האפשרות לקשר מחודש ואינטגרציה עם חלקי נפש מושתקים בתוכנו, כאלו שהגישה אליהם אינה זמינה כאשר אנו מתנהלים בתודעה היומיומית הרגילה.

מרחב מיתי

במרחב המיתי נחקור את הפראי, הספונטני, הילדי, והמכושף. באמצעות שירי ריפוי וטקסי ריפוי בשירה וריקוד, נחקור את האנרגיה של הארכיטיפים הקולקטיביים אליהם אנו קשורים, ונתרגל מעברים מהירים בין מצבי תודעה שונים, אקסטטיים, היפנוטיים וחלומיים בעוד אנו נוכחים ומקורקעים בגוף.

מרחב שָלֶם

במסע הזה אנחנו מזמינים אתכם לצעוד עוד צעד בדרך אל העצמי השלם, החופשי והמהותי. זהו מסע של חקירה עצמית מתוכה עולות שאלות הפותחות את התודעה. נתרגל בו את האפשרות לוותר על תשובות והסברים ולהישאר עם סקרנות וקבלת היש מול כל התופעות והמופעים, הגופניים, הרגשיים והרוחניים בתוכנו.

המנחים

סמדר אימור היא רקדנית, כוריאוגרפית, אומנית קול, משוררת, מורה ומלווה תהליכי שינוי וריפוי יצירתי. מפתחת שיטת "אינטגרציית קול בתנועה", פרקטיקה אותה היא מלמדת בארץ ובעולם. עוסקת מזה שנים רבות בפעילות אמנותית, במסגרתה יצרה עבודות רבות לפסטיבל ישראל ולפסטיבלים שונים אחרים בארץ ובעולם. עבודתה כוללת גישות תרפויטיות, התפתחותיות ויצירתיות, המשלבות פרקטיקות שמאניות, פרקטיקות מתחום הבודהיזם ופרקטיקות מתחום האמנות. עבודתה מכוונת להרחבת הגבולות הפנימיים של האדם מתוך הרחבת התודעה, במטרה לאפשר  ביטוי יצירתי ואותנטי של החיים בכל התחומים.

לאתר האישי של סמדר: smadaremor.com

יואב אפטוביצר הוא פסיכותרפיסט בוגר התכנית הבינ"ל למטפלים בביוסינתזה, מורה ללימודי ימימה במכון לחשיבה הכרתית ומנחה קבוצות. בשנים האחרונות היה שותף בהובלת מסעות רוחניים ברחבי העולם. יואב מנחה ומלמד בגישה אינטגרטיבית המחברת בין עולמות שונים, בין היהדות לחכמת המזרח ומיינדפולנס, בין מדעי המוח והפסיכותרפיה לרוחניות ובין גוף לנפש.

הביטוי האמנותי הוא חלק משמעותי בחייו: בריקוד, בשירה, בהלחנה ובכתיבה (בימים אלו הוא מסיים את כתיבת רומן הביכורים שלו).

לאתר של יואב: www.nefeshbaguf.com

הרשמה וכל השאר

מתי הסדנה? :  שלושה ימים בפורים. חמישי-שבת:  25-27 בפברואר.

מה העלות? :

הסדנה – 1,100

האירוח* – 450 לאדם בחדר זוגי (לשני לילות. או 380 לשלושה בחדר או 800 לאדם בחדר פרטי).

ארוחות – 350 לאדם.

*חדרי האירוח של נאות סמדר ממוקמים על גבעה ירוקה ושקטה בלב המדבר. חדרים אקולוגיים, ממוזגים, מצוידים ומוקפים בנוף מדברי בתולי. בכל חדר מקרר קטן, פינת שתייה חמה, מצעים ומגבות, שירותים ומקלחת. סביבת החדרים נעימה ומטופחת, וכוללת פינת ישיבה מוצלת, וגינת צמחי תה ותבלין.

** קיום הסדנה מותנה במינימום משתתפים.

 

איך נרשמים?

נכנסים לקישור בלחיצה כאן וממלאים את הטופס.

לאחר שנאשר את השתתפותכם, תשלמו תשלום ראשון בסך 1,100 ₪. התשלום הזה כולל דמי הרשמה בסך 200 ₪ המבטיחים את מקומכם בסדנה ואינם מוחזרים במקרה של ביטול.

יתרת התשלום עבור האירוח תשולם לנאות סמדר בהתאם לסוג החדר שתבחרו (יחיד/שניים בחדר/ שלושה בחדר), עם ההגעה לנאות סמדר.

אם יש לכם שאלות נוספות צרו קשר עם עם סמדר בטלפון 0545726729 או

יואב בטלפון 0547704668.

קורונה

הסדנה תתקיים בהתאם להנחיות. חלק משמעותי מהעבודה יתקיים במרחב הפתוח והמזמין של המדבר.

מדיניות הביטולים (כולל קורונה)

  • על מנת להבטיח את מקומכם ולשריין חדרים בנאות סמדר הנכם משלמים דמי הרשמה בסך 150 ₪ הכלולים בתשלום. דמי ההרשמה לא יוחזרו במקרה של ביטול.
  • עד ה-24/01/2021 ישנה אפשרות ביטול ללא חיוב (למעט דמי ההרשמה). לאחר מכן ייגבו דמי ביטול בסך 25% מהתשלום הכולל.
  • החל מה-18/2/2021 ועד הסדנה ייגבו דמי ביטול בסך 50% מהתשלום הכולל.
  • קורונה: אנו בטוחים כי העולם יראה אחרת עד למועד הסדנה והכל יהיה בסדר. אבל, במקרה של סגר או חובת בידוד, יינתן החזר מלא לנרשמים. 


 

 

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד