אינטגרציית קול בתנועה – חזרה למוזיקליות אורגנית. תכנית מקוונת, אוקטובר 2020 – פברואר 2021

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הפרקטיקה מציעה סביבה טרנספורמטיבית וכלים מעשיים לריפוי גופני-נפשי והתפתחות תודעתית. דרך תרגול חוויתי, המשלב עבודה קולית ותנועתית עדינה. במצב של קשיבות עמוקה (mindfulness), מתאפשר חיבור מחודש אל כוחות חיים ראשוניים, ביטוי עצמי אותנטי וזרימה יצירתית. אינטגרציית קול בתנועה פותחה בידי סמדר אימור במהלך עשרים וחמש שנות חקירה. השיטה שואבת את השראתה ממקורות מגוונים: מגישות מערביות לחקר התנועה והפרפורמנס, תפיסות עולם בודהיסטיות ודאואיסטיות, מקורות בפסיכולוגיה המערבית (במיוחד עבודתו של ויניקוט) ופרקטיקות של ריפוי מתחום הריטואלים השמאניים (במיוחד בהשראת עבודתם של מוד רובר ויז'י גרוטובסקי).

התכנית מחולקת לחמש יחידות הוראה, כל יחידה בת 4 מפגשים. בכל יחידה נתמקד לסירוגין בין חיזוק והעמקת היסודות, שהם המפתחות העיקריים של התהליכים הטרנספורמטיביים לבין שכלול השפה המוזיקלית והיכולת לאפשר התמסרות גמורה והיות כלי מוזיקלי דרכו מקבלים ביטוי עולמות אישיים וקולקטיביים.

מושגים בסיסיים בפרקטיקה : העצמי המוזיקלי. מוזיקליות אורגנית. מערכת אורגנית השואפת לאיזון וריפוי. אינטליגנציה קולית. אינטגרצייה בין מערכתית. אוטוביוגרפיה קולית רשומה בגוף.

המשתתפים בקורס יקבלו חומרי קריאה וצפייה רלוונטיים לתכני הלימוד וכן רשימת ביבליוגרפיה של ספרות רלוונטית. הקלטות של השיעורים ישלחו לאחר כל שיעור.

מבנה התכנית :

שעור פעם בשבוע.

ימי רביעי בשעה 18:00

תחילת התכנית:  21/10/20

סה"כ: 20 שיעורים שבועיים בני שעתיים כל אחד.

מחיר : 1200 ש"ח.

למי מתאימה התכנית ? לכולם. אין צורך בניסיון קודם. בתכניות שלנו לומדים אנשים ללא ניסיון כלל לצד אנשים מקצועיים בתחומי אמנות הבמה, טיפול, הוראה וכ'ו. עבור כולם הכלים של הפרקטיקה הם כלים להתפתחות תודעתית, נפשית ורוחנית, כמו גם מקצועית.

יחידות התכנית: (כל יחידה בת 4 מפגשים)

  1. יסודות: המישור הפיזי-גופני. הנכחה גופנית, רטט, פעימה, גל התנועה, תמיכה, קרקוע, זרימה, אבולוציה, אימפולסים, הדהוד, מבנים בסיסיים של צ'י קול.
  2. יסודות+ שכלול השפה הקולית-תנועתית: דימויים אקוסטיים, דימויים גופניים, דימויים חזותיים, תיבות תהודה, הפקות קוליות, מבנה וזרימה. הקול המרפא, מה ואיך מרפא הקול. אינטליגנציות אורגניות. המרחב הטרנספורמטיבי.
  3. יסודות+ הקול המרפא-עבודה עם גוף הרגש. שירי ריפוי אישיים, מנטרות,  מסעות קוליים, מעברים בין מצבי תודעה תוך שהייה במצבי טרנס קלים.
  4. יסודות+ ארכיטיפים, דמויות פנימיות, ארץ יצורי הפרא- הקולות המושתקים.
  5. נופים פנימיים: יצירות קוליות-מוזיקליות אישיות.

להרשמה לתכנית המקוונת לחצו כאן

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד