אקספרסיון פרימיטיב – טיפול בקול ובתנועה ע"פ שיטתה של פראנס שוט בילמן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קורס שנתי בן 9 מפגשים להכרות עם שיטת "אקספרסיון פרימיטיב" לטיפול בקול ובתנועה, שפותחה ע"י דר' פראנס שוט בילמן פסיכואנליטיקאית אנתרופולוגית ומטפלת בתנועה מצרפת.
בהנחיית איילת רנן, מטפלת מוסמכת בשיטה.

האקספרסיון פרימיטיב פותחה כשיטת טיפול בתנועה המשלבת השפעות מן התיאוריה הפסיכואנליטיקאית, הידע האנתרופולוגי(שאמאניזם) והאומנות. לדברי ד"ר בילמן, מפתחת השיטה , אקספרסיון פרימיטיב מחברת את הקצב, פשטות התנועות והעוצמה בריקודים האפריקאיים אל תבניות הריקוד והסימבולים המערביים.

בליווי תיפוף וקולות המשתתפים נתנסה במקצבים הראשוניים המהווים בסיס לאקספרסיון פרימיטיב – קצב פעימות הלב וקצב הנשימה. המקצבים הנ"ל גם מרכיבים את כל שירי וריקודי הילדים והריקודים העממיים באשר הם.

בהמשך נעבוד עם אלמנטים נוספים המרכיבים את השיטה כמו: קצב, סימטריה, חזרתיות, שימוש בקול(בשפה תרום מילולית), פשטות, ונדגיש את חשיבות הקבוצה ככוח מרפא.

תאריכי קורס אקספרסיון פרימיטיב פעם בחודש:

23/9 , 28/10 , 25/11 , 30/12 , 27/1 , 24/2 , 30/3 , 25/5 , 22/6

 

עוד על השיטה:

 

אינטגרציית קול בתנועה

חזרה למוזיקליות אורגנית

מאמר של סמדר אימור מתוך החוברת "מחול עכשיו" אתחיל בנימה אישית המנסה להתחקות אחר אותה קריאה פנימית, אינטואיטיבית, אשר הובילה אותי אל הדרך בה התפתחה

קול בתנועה – ארכיאולוגיה של גוף-נפש

"קול בתנועה הוא תהליך אשר משקם את הקשר האורגני הראשוני בין הגוף והקול ומחזיר את הפעמה המוסיקלית הטבעית של הגוף, הפעמה אשר עליה זורמת החיוניות היצירתית הראשונית ביותר. כאשר חוזרות המערכות לפעימת זרימתן הטבעית, מתאפשר לנפש ביטוי של עולמה המסתורי, הבלתי מילולי, דרך שפת התנועה והקול".

עצמי אותנטי ומוסיקליות

"עצמי אותנטי" כחוויית הבעה גופנית "לעיתים מזומנות מחווה של התינוק נותנת ביטוי לדחף ספונטני. מקור המחווה הוא העצמי האמיתי, והמחווה מעידה על קיום עצמי אמיתי

גל התנועה – חזרה לתנועה הטבעית

"גל התנועה" הינו אחד המושגים היסודיים בתהליך הריפוי בקול / טיפול בקול ובתנועה בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה". אנו מתרגלים ומעירים מחדש את זרימת גל התנועה לאורך עמוד