מסע אל סיפוריה המוסיקליים של הנפש המיתית: מפגשים בחלל ובזמן

ריטואלים פרפורמטיביים ביחיד ובקבוצה. סדנא בהנחיית סמדר אימור ורות רבינס, 20-22 ליולי, חמישי-מוצ"ש. סטודיו תנע, עין שמר.

הנפש המיתית מדברת עצמה בתמונות חלום כמו גם בדימויים קוליים ותנועתיים. זוהי שפה גופנית-מוסיקלית, ארכאית, קדומה, המחברת אותנו עם שורשי תת-המודע האישי והקולקטיבי ועם כוחות חיים עמוקים ואינטיליגנציה יצירתית הקשורה לשורשים עמוקים אלו.

סדנת מעבדה זו  תחקור יישום אמנותי של התהוות יצירה מוסיקלית, קולית ותנועתית, בתוך מערכת מורכבת. המשתתתפים בסדנא יצרו טקסים אישיים , אשר יהוו את אבני הבניין של הטקס הקבוצתי. ניצור יחד ריטואל פרפורמטיבי,  בעל מרכיבים פתוחים ומרכיבים סגורים, המורכב מעבודות אישיות של המשתתפים, כעין ריטואלים אישיים, פשוטים ומינימליסטיים, אשר יתוזמרו אל תוך היצירה הקבוצתית.

 תהליך מחקר זה ינהל דיאלוג עם התיאוריה של התנהגות מערכות מורכבות (complexity).
רבים מהנושאים הנחקרים בתחום האימפרוביזציה הקבוצתית בסטודיו, באים לידי ביטוי בתאוריות של התנהגות מערכות מורכבות. חלק מהשאלות המרכזיות המרתקות הנחקרות במערכות מורכבות נוגעות ביחסים בין מבנה לאימפרוביזציה, בין הידוע ללא ידוע, בין הצפוי לבלתי צפוי, בין שליטה לבין ההתמסרות להתהוות ולשינוי מתמיד. בין הפרט לבין המערכת, בין ליניאריות לבו -זמניות, בין סדר לכאוס וכ'ו.

מתוך תהליכי העבודה נתבונן בכל הנושאים הללו הן כמרכיביה של יצירה אמנותית מורכבת והן כתובנות של תהליכי חיים.  נבחן באיזה אופן מנוהלת היצירה על ידי אינטליגנציה של השדה הקבוצתי ("we field"),  מהו מרכיב הבחירה האישית בתוך מערכת כזו, האפשרות להיות נבחר ובוחר בו זמנית, פועל ומתמסר בו זמנית, מהי התנועה האורגנית של השדה הקבוצתי, כיצד מרכיב הקשיבות (מיינדפולנס), מאפשר דיוק של התארגנות והתהוות של מערכת מורכבת, בתנועה ובשירה. כיצד פועל השדה המשותף כסוג של חלימה ערה, נעה בין כאוס לסדר.

ברובד נוסף נחקור את האופן בו הטקס משמש מרחב לריפוי אישי וקבוצתי בהיותו מאפשר קשר, ביטוי וטרנספורמציה לתכניה העמוקים של הנפש המיתית.

מידע טכני

תאריכים : 20-22/7

שעות : חמישי : 16.00-22.00 שישי : 9.30-17.30 שבת : 9.30-19.00

מחיר : 790 ש'ח עבור הסדנה.

אפשרי ללון בסטודיו תנע בתוספת מחיר של 40 ש'ח ללילה. יש מקלחת ומטבח.(לינה על מזרונים)

ארוחות:

  • ביום חמישי נביא כל אחד ממטעמיו לארוחה משותפת.
  • ביום שישי אפשר לאכול בחדר האוכל של קיבוץ עין שמר בצהרים ובערב (בתשלום נוסף לקיבוץ). יש גם צרכנייה במקום.
  • בשבת אפשר להזמין ארוחת בוקר וצהרים בתוספת של 100 ש'ח לשתי הארוחות.
סינפסה » ארכיון » ארכיון: אינטגרציית קול בתנועה »
This entry was posted in ארכיון: אינטגרציית קול בתנועה and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.