מעגלי ריפוי: מסע דרך שבעת המרכזים האנרגטיים. תכנית חודשית בתל-אביב [2016]

בהנחיית סמדר אימור, ימי שישי אחת לחודש בסטודיו זיגוטה, תל אביב.

תאריך פתיחה:  18/11/16

דרך שבעת המרכזים האנרגטיים נתבונן במישורים השונים של חיי היחיד. באמצעות התבוננות אל כל מישור, נוכל לגלות דפוסים ודרכי פעולה שאינן מונעות מבחירה וחופש. באמצעות הריטואל במעגל הריפוי, נאפשר לאזורים מקובעים, לנוע אל עבר שחרור וריפוי.

מבנה יום:
9.30-10.30 תרגול יסודות הפרקטיקה "אינטגרציית קול בתנועה". הפעמת הגוף והקול.
10.30-11.30 הכרת המרכז האנרגטי אתו נעבוד באותו יום והקשרו לחיים האישיים של כל אחד. כולל מדיטציה קולית על המרכז וכתיבה.
11.30-12.00 הפסקה.
12.00-13.30-מעגל ריפוי. –מסע היחיד בתמיכת השבט.
13.30-14.00 התבוננות בתהליך.

עבודת ריפוי במבנה של מעגל היא פורמט שבטי – שמאני עתיק.
היחיד מקבל את תשומת הלב המרבית של הקבוצה (השבט) כאשר הוא נמצא במרכז המעגל ומאפשר לתכנים אישיים לעלות ולקבל ביטוי קולי ותנועתי. בעוד המעגל כולו תומך אותו רגשית ואנרגטית באמצעות אריג מוסיקלי עשיר המשקף את החומרים האישיים של הנמצא במרכז. הנושא האישי המקבל ביטוי קולי ותנועתי במרכז המעגל עובר התמרה תוך כדי מסע קולי משותף של המעגל כולו. הנחת הבסיס של השמאניזם היא כי כולנו פרטים בתוך רשת אחדותית. כל המימדים, הטבע (ארץ)האדם (תרבות), השמים (רוח, אלוהים) קשורים זה לזה , רוטטים זה עם זה. ולפיכך הפרט עובר את מסע הריפוי שלו בתמיכה האנרגטית של השבט, המעגל. תוך כדי כך עובר כל אחד ואחד מחברי המעגל תהליך מקביל. באופן זה, העומד במרכז משקף דרך העבודה האישית שלו, תוכן רחב הרבה יותר המהדהד בכל אחד מהמשתתפים. (הנפש הרחבה)
המעגל משמש כעין רחם, מעטפת צלילים תומכת, מציעה הצעות, נוגעת בזיכרונות ומקדמת את התהליך כולו. העומד במרכז טובל בנוזל צלילי תוך כדי מסע עמוק אל נבכי פנימיותו. נוצרת תקשורת של קולות וצלילים, זוהי אותה תקשורת ראשונית אשר בה עטוף העובר ברחם. באמצעות מי השליה עוברים אל העובר הקולות מן העולם הפנימי והחיצוני, המקצבים השונים, המרווחים בין שקט לצליל, עוצמות של ווליום, דינמיקות בעלות אינטנסיביות שונה, כמו גם מלודיות, שירה. זוהי השפה הראשונית אותה העובר קולט דרך חושיו הרגישים. זוהי גם השפה הראשונית בה הוא יבטא את עצמו בטרם הסתבר לו שיש עוד שפה, שפת מילים. כאשר אנו גדלים, אנו זונחים לחלוטין את השפה הראשונית הזו ועוברים לבטא עצמנו באמצעות מושגים ומילים נרכשות. אולם שפה ראשונית זו חיונית לאיזונה של הנפש, היא מחזירה את האורגניזם אל זיכרון של ראשוניות, כוח חיים ותבונה אינטואיטיבית ואורגנית המארגנת את מערכות הגוף-נפש לכיוון צמיחה באופן היצירתי ביותר. מעגל הריפוי מחזיר אותנו אל מעטפת הצלילים, אל האפשרות להיות במצב רגרסיבי, לחזור אל השפה העתיקה הראשונית של הנפש. מצב זה נתמך באופן מוחלט בשדה ההקשבה של חברי השבט המהדהדים חזרה את עולמו של היחיד ופורשים אותו ברבגוניותו ורבדיו הרבים. זו חזרה אל תחושה של מצב אחדותי המאפשר את תהליכי ההתמרה העמוקים הנעשים בפורמט המעגל.
במסגרת תרגול זו עולות שאלות רבות : מה היא תמיכה ? האם תמיכה היא תמיד הרמונית, הולכת עם….., מלווה את מה שיש ? או תמיכה יכולה להיות גם הצעות, אולי אף פרובוקטיביות (קוליות כמובן..) היכולות לפתוח שערים חדשים בפנימיותו של המתרגל/ת במרכז, המעגל התומך, יכול לזהות אצל המתרגל/ת במרכז, קולות שמושתקים, שלא מעיזים, דמויות פנימיות המבקשות ביטוי וכ'ו.
עבור המתרגל/ת במרכז יהיו שאלות רלוונטיות המתייחסות לאינפורמציה המגיעה אליו מהעולם החיצוני, המעגל, האם אכן אני נתמך, גדל על מצע של אריג זה ? האם חלק מהקולות מפריע, מעצבן, מכעיס, מה אני מכניס/ה אל תוך עולמי ומשתמש בו להעשרת החכמה הפנימית הנישאת על נהר האימפולסים הקוליים ? מה אני שומט/ת כחומר לא נחוץ, לא שייך, לא מזין ברגע זה ?
מצב הריטואל במעגל הוא מצב המתקיים במיטבו בין שני ניגודים, לכאורה. מצד אחד המתרגל/ת נמצא/ת במצב של טרנס(במידה כזו או אחרת), מצב המאפשר לתכנים תת מודעיים לעלות ללא פיקוח מנטלי, ללא שליטה, כמו גם לחכמתה של אינטליגנציה יצירתית לדבר דרכנו באמצעות הגוף והקול. ומצד שני המתרגל/ת נמצא/ת בעירנות מוגברת של התודעה ובקשיבות עמוקה לכל השינויים המתחוללים בתוכו ומחוץ לו ולדיאלוג העמוק ביניהם. זהו מצב בו מתקיימת אינטגרציה בין מצבים רגרסיביים וילדיים לבין מצב האינדיבידואל הבוגר, המודע, הבוחר.
פורמט המעגל הוא כעין מנדלה מוסיקלית הנוצרת מהנביעה המהותית של העצמי העומד במרכז, שולח עצמו אל קצוות המעגל ומשם חוזרים הדהודים על גבי גלי הקול, ככוחות מעצימים ומלמדים. התהליך כולו מתהווה במרחב של הדהוד והקשר בין הפרט לסביבתו.

 תאריכים: 

 18/11/16 , 16/12/16 , 20/1/17 , 17/2/17 , 17/3/17 , 28/4/17 , 26/5/17 , 16/6/17

לפרטים והרשמה: 054-5999-863

 

סינפסה » ארכיון » ארכיון: אינטגרציית קול בתנועה »
This entry was posted in ארכיון: אינטגרציית קול בתנועה. Bookmark the permalink.